Zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat razem z rodzicami do naszej Pracowni Montessori, stworzonej z pasji i poszanowania dla rozwoju dziecka.

Dlaczego warto?

Dzieci – aby zaspokoić ciekawość świata, rozwinąć swoją samodzielność, dociekliwość, poznać co to znaczy być w grupie, budować swoje poczucie wartości, umieć mówić „nie” i uszanować kogoś „nie”.

Rodzice – by poznać innych, którzy mają tak jak „ja”, doświadczyć wspólnoty, znaleźć odpowiedź na różne pytania, a przede wszystkim poobserwować swoje dziecko jak szybko się uczy, zachwycić się jego rozwojem, złapać to, na co jest najbardziej wrażliwe. Poczuć z nim bliskość.

W jaki sposób pracujemy?

Przestrzeń, przygotowana przez nas według założeń metody Marii Montessori, zaspokaja dziecięcą potrzebę eksploracji. Dzięki temu, każde dziecko może do woli dotykać, niuchać, szperać, szukać, przelewać, rozsypywać, poznawać podobne, chować różne, mierzyć, ważyć, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, liczyć, dopasowywać i wiele jeszcze różności pozwalających rozwijać dziecięcą ciekawość.

Ważne jest dla nas, aby każde dziecko doświadczyło szacunku dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz zrozumienia dla jego naturalnych potrzeb [porządku, miłości, wyboru, rozwoju zmysłów, ruchu, zasad].

W tej formule zajęć mamy do dyspozycji cały Klub Mam – salę pracowni, salę na relaks i zabawy ruchowe, kuchnię i łazienkę oraz ogród klubowy.

Kiedy?

Zajęcia w tej formule odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i środę w godzinach 9.30-12.30. W świat montesoriańskich pomocy wprowadzą Was nauczycielki, pasjonatki i również mamy, Aleksandra Brodowska i Katarzyna Piechocka.

Podczas trzech trzymiesięcznych cykli będzie czas, by w skupieniu odkrywać świat, czas na rozluźnienie mięśni i relaks, czas na wspólny posiłek oraz czas na spotkanie w kręgu.

Na czym polega adaptacja?

Wierzymy, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Dlatego wspieramy wszystkich rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci mogą pozostawać na tych zajęciach pod opieką nauczycielek i innych rodziców.

Podsumujmy:

Poniedziałek, środa godz. 9.30-12.30

Cykl I JESIEŃ – 17 września – 19 grudnia 2018.

Cykl II ZIMA – styczeń – marzec 2019.

Cykl III WIOSNA – kwiecień – czerwiec 2019.

Zapisy na każdy cykl osobno.

Wiek dzieci: 1,5 – 3 lata, liczebność do 15 dzieci (dwie nauczycielki, dwie sale :)

Opłata za Cykl I JESIEŃ wynosi 1500 zł, 24 zajęcia, płatność w ratach:

1 rata –  płatna do 5 dni od zapisu – 650 zł

2 rata – płatna do 20 października 2018 – 530 zł

3 rata – płatna do 20 listopada 2018 – 320 zł

start 17 września

Harmonogram opłat za kolejne cykle zostanie przedstawiony do końca października 2018 roku.

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz po zapisaniu się na zajęcia. Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, użyj przycisku „ZAPISZ SIĘ”, jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com